+420 354 525 755 vrata@schreiner.cz

Naše kompletní služby

Ve stomatologické ordinaci MUDr. Vratislava Schreinera v Aši poskytujeme komplexní stomatologické služby od prevence po diagnostiku a léčbu. Staráme se jak o dospělé, tak o dětské pacienty.

Preventivní péče

Preventivní péči přisuzujeme v naší ordinaci zvláštní důležitost a provádíme ji s maximální pečlivostí, abychom se ujistili, že Váš chrup je v pořádku. Do každé preventivní prohlídky zařazujeme všechny náležitosti potřebné k tomu, abychom důkladně prozkoumali stav Vaší ústní dutiny a mohli tak včas diagnostikovat případná počínající onemocnění. Většina pacientů neví, že součástí preventivní prohlídky není jen zběžná prohlídka zubů, ale patří k ní také důkladná prohlídka sliznic a měkkých tkání. Zásadní je vyhledat v ústech možné příznaky zhoubných i nezhoubných nádorových onemocnění. Zvláštní pozornost věnujeme také všem v minulosti zhotoveným výplním nebo protetickým pracím. Během každé prohlídky zhotovíme malý rentgenový snímek chrupu, protože bez něj nedokáže ani ten nejzkušenější stomatolog spolehlivě vyloučit výskyt mezizubních kazů nebo prvních náznaků parodontózy. Jednou za dva roky děláme také kompletní rentgen celých úst.

Preventivních prohlídek není v žádném případě třeba se obávat. Jejich odkládání Vám může způsobit zbytečné potíže, které mohou v konečném důsledku způsobit nejen nepříjemné bolesti, ale také spoustu času stráveného v ordinaci během kompletního léčebného procesu. Preventivní prohlídka přitom nebolí a v ordinaci při ní strávíte maximálně pár desítek minut. Celou prohlídku za Vás uhradí Vaše pojišťovna.

Záchovná stomatologie, endodoncie

Při výskytu zubních kazů léčíme pacienty standardním způsobem, totiž aplikací zubních výplní v postižených místech. Její použití dokáže zcela obnovit nejen funkčnost, ale i původní vzhled Vašeho zubu – k tomu nám pomáhají moderní materiály, ze kterých se v současnosti zubní výplně zhotovují. Kromě tradičního amalgámu v naší ordinaci používáme i modernější kompozitní pryskyřice nebo skloionomerní cementy, které jsou ve Vašich ústech prakticky neviditelné.

Hlubší poškození zubu si vyžaduje také výraznější léčebný zásah: pokud zubní kaz postihuje i zubní dřeň, je třeba sáhnout k tzv. endodontickému ošetření, které spočívá v opracování stěn kořenových kanálků a jejich následném zaplnění kořenovou výplní. Tento úkon, který se mezi našimi službami řadí mezi ty náročnější a vyžaduje od lékaře dlouhodobou zkušenost, je v mnoha případech posledním způsobem, jak poškozený zub zachránit. Stejně jako u všech našich ostatních ošetření i v případě endodoncie dbáme na maximální šetrnost zákroku a zároveň usilujeme o to, aby byl výsledek robustní a trvalý.

Implantologie a protetika

V případě, že zub, skupinu zubů nebo celý chrup nenávratně ztratíte, využíváme všech prostředků moderní implantologie a protetiky, abychom pro Vás zhotovili adekvátní náhradu. Kvalitní výsledek dokáže Vaše vlastní zuby kompletně funkčně i esteticky nahradit. Zubní implantáty nahrazují přirozený zubní kořen a v ústech nejsou viditelné. V naší ordinaci používáme kvalitní implantáty, které se v ústech přirozeně a bez problémů hojí. Po aplikaci implantátů přichází na řadu protetická práce, jejímž účelem je nahradit viditelnou část zubu. V případě ztráty několika zubů používáme můstky, které překlenují mezeru vzniklou chybějícím zubem, na jednotlivé zuby nasazujeme kovové, keramické nebo pryskyřičné korunky. V rámci protetických prací v naší ordinaci nabízíme pacientům také zhotovení snímatelných zubních náhrad.
Poskytujerme nejmodernější, kvalitní a ověřené implantáty. Proto používáme tyto implantáty pro víde informací pokračujte zde .

Estetická stomatologie

Pro ty z pacientů, kteří kladou důraz na vzhled svého chrupu, nabízíme bezpečné a účinné ordinační bělení zubů, které se v průběhu života zabarvují vlivem výrazných potravin a nápojů, kouření nebo užívání některých typů léků. Ordinační bělení zubů si obvykle vyžaduje několik sezení, ale čas, který mu věnujete, Vám vynahradí díky podstatným výhodám oproti běžně dostupným bělicím prostředkům, které jsou často neúčinné a v některých případech také pro konkrétního pacienta nevhodné.